Co ma do zaoferowania gdańska "starówka"?

2021-08-04

Gdańsk jest miastem, które w pamięci odwiedzającego zostaje na lata. Każdy odwiedzający z po odwiedzinach w tym mieście z pewnością zapragnie wrócić tam w niedługim czasie bądź przenieść się na stałe. Gdańsk jest jednym z największych i najstarszych miast w Polsce. Stare Miasto Gdańska jest jedną z wielu atrakcji turystycznych które oferuje to miasto. Piękna i klimatyczna starówka jest miejscem, które koniecznie musi odwiedzić każdy turysta.

Co warto zobaczyć na gdańskiej starówce?

Gdańsk jest miastem wprost stworzonym dla spacerowiczów i wielbicieli urokliwych kamieniczek. Coś dla siebie znajdą również amatorzy starszych budynków. Pierwszym budynkiem przyciągającym ludzi do tego miasta jest Ratusz, powstały pod koniec XV wieku. Przed budynkiem znajduje się pomnik Jana Heweliusza – Gdańskiego konstruktora, astronoma i matematyka. Bardzo interesujący jest również budynek Wielkiego Młynu, znajdujący się na Starym Mieście. Obecnie powstaje tam muzeum bursztynu, w którym możemy podziwiać okazy nie tylko z naszego Bałtyku.

Wiele osób przyjeżdża do Gdańska, aby zobaczyć Dom Trzech Kaznodziei. Jest to kamienica, której fasada przypomina trzy bliźniacze budynki, a w rzeczywistości stanowi jedną, sporą budowlę. Kamienica została wybudowana na przełomie XVI i XVII wieku. Jednym z najbardziej znanych zabytków Gdańska jest Bazylika Mariacka, największy kościół na świecie wykonany z cegły. Kolejną wizytówką Gdańska jest fontanna Neptuna, kojarzona przez mieszkańców całego kraju, znajdująca się na placu przed Domem Artusa.

Oprócz genialnych zabytków, Gdańsk może pochwalić się genialną bazą noclegową i gastronomiczną. Piękne apartamenty w pobliżu starówki, w których można przenocować w świetnych warunkach i po atrakcyjnych cenach z pewnością stanowią magnes na osoby pragnące zwiedzić to miasto. W mieście można znaleźć wiele urokliwych knajpek i ciekawych restauracji, przyciągających klientów niebanalnym wystrojem i świetnym menu. Wiele z nich ukrytych jest pomiędzy niepozornie wyglądającymi budynkami. Całe miasto posiada klimat, którego nie da się podrobić w żadnym innym miejscu na świecie.